Відділ освіти, молоді та спорту Крижопільської селищної ради
Вінницька область, Тульчинський район
Міністерство освіти
і науки України
 

До Міжнародного дня рідної мови (результати ІІ та ІІІ етапів ХІІ Міжнародного конкурсу імені Тараса Шевченка)

Дата: 23.02.2022 08:30
Кількість переглядів: 136

 

 

 

 

Мова – душа народу,

поважаймо її!

 

Щороку, 21 лютого, світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови - свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році, метою якого є підтримати самобутність та важливість кожної мови та її важливість для народу.


Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Головні функції, що виконує мова — комунікативна, мислеоформлююча, пізнавальна, емоційна, виражальна тощо.
Cьогодні у світі існує близько 6000 мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови.

 

Дуже приємно, що в нашій громаді є гарні традиції та сильні знавці української філології. Щорічно учні шкіл нашої громади є призерами та переможцями мовно-літературних конкурсів.

Так, 14 січня 2022 року відбувся ІІІ етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (далі – Конкурс) у дистанційному форматі.

У переддень Конкурсу Департаментом гуманітарної політики було надіслано посилання на завдання для кожного з 5-го по 11 –й класи, підготовлені КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» та, які учасники Конкурсу активували в день його проведення. Учасники Конкурсу працювали над виконанням завдань – 2 астрономічні години на базі закладів, в яких вони навчаються.

За рішенням оргкомітету та журі ІІ етапу Конкурсу, враховуючи встановлені Департаментом гуманітарної політики квоти на участь громад у ІІІ етапі Конкурсу, були заявлені наступні переможці ІІ етапу Конкурсу ЗЗСО нашої громади:

  • Поліна НОВОСВІТНА, учениця 6 класу СЗШ І-ІІІ ст. №1 смт Крижопіль (учитель – РУСНАК А.С.);
  • Софія ЛЕОНТІЄВА, учениця 9 класу Соколівської філії №1 ЗЗСО с.Жабокрич (учитель – САМЕЙКО В.Є.);
  • Каріна ЖИЛКО, учениця 10 класу ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 смтКрижопіль (учитель – СТАСЮК О.В.).

 

 За результатами, оприлюдненими на сайті КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти», вітаємо з перемогою призерку ІІІ (обласного) етапу ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та її наставника за зайняте ІІІ місце:

  • Каріну ЖИЛКО, ученицю10 класу ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 смт Крижопіль, учителя  – СТАСЮК Олену В'ячеславівну.

 

Бажаємо надалі зростати творчо, креативно, відкриваючи нові грані краси рідного слова!

Ще раз висловлюємо щиру вдячність вчителю 

СТАСЮК Олені В'ячеславівні

за підготовку призерки Конкурсу!

 

Бажаємо всім міцного здоров'я, учасникам і призерам ІІІ етапу -  успіхів, нових досягнень та перемог!

 

Також дякуємо всім учасникам конкурсу, вчителям, керівникам опорних закладів (філій) за роботу.

Народ наш радів, сміявся і плакав рідною мовою. Рідною мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові!

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
 

Щиро вітаємо всіх з Міжнародним днем рідної мови.

Бажаємо Миру, Здоров'я  та Добра,

а учасникам і призерам мовно-літературних конкусів -  успіхів, нових досягнень та перемог!

 

 

З повагою,

заступник начальника відділу освіти,

молоді та спорту   Крижопільської СР                            

Ганна ГОДОВАН« повернутися

Вхід для адміністратора